میز ویبره

تعريف دستگاه ميز ويبره :

دستگاه ميز ويبره جهت توليد لرزش و يا همگن کردن مواد داخل قالب ها و از بين بردن فاصله مياني مواد از هم و يا عمل فشرده سازي در صنايع مختلف مي باشد که در مقادير متفاوت و همچنين پيکر بندي با توجه به نوع سفارش ساخته مي شود .

انواع ميز ويبره :

اين دستگاه در دو حالت مغناطيسي و الکترومکانيکي ساخته مي شود . انتخاب مدل و نوع دستگاه ميز ويبره به نوع کاربرد و ويژگي ها و واکنش مواد بستگي دارد .

کاربرد ميز ويبره در صنعت :

ميزهاي ويبره در صنايع آزمايشگاهي مکانيک خاک ، صنايع آزمايشگاهي مخابراتي ، موارد صنعتي و … کاربرد وسيعي دارد . در موارد صنعتي معمولا نيازي به نمايش و مقادير فرکانس و کورس قابل تنظيم نمي باشد . ولي کاربرد ميز ويبره در صنايع آزمايشگاهي معمولا  طبق شرايط خاص و همچنين عملکرد آن با توجه به استانداردهاي ملزوم نياز به تعيين مقدار کورس لرزش و حتي تعيين فرکانس لرزش مي باشد .

منظور از فرکانس ويبره در دستگاه ميز ويبره يعني مقدار رفت و برگشت در هر ثانيه مي باشد . در ميز ويبره هاي مغناطيسي معمولا ما مي توانيم فرکانس را از صفر تا 100 هرتز تعيين کنيم . ولي در سيستم الکترومکانيکي که از موتور هاي ويبره در آن ها استفاده شده است معمولا تا 60 هرتز مي توان کارکرد . موتور ويبره ها موجود در بازار معمولا 3 فاز و با سرعت 3000 دور بر دقيقه کار مي کند .

در مواردي تعيين مقادير فرکانس و کورس اهميت بيشتري دارند ما پيشنهاد مي کنيم ميزويبره مغناطيسي تهيه کنيد . هر چند توان موتورهاي الکترومکانيکي به مراتب بيشتر مي باشد .

اين شرکت با تجربه بالا در ساخت انواع ميز ويبره آزمايشگاهي و صنعتي امکان ساخت اين تجهيزات را با بالاترين تکنولوژي روز دارا مي باشد .

مهمترين کاربرد ميز ويبره در صنايع

·       عمل تراکم و فشرده سازي Compaction

·       سريع و اقتصادي پر کردن و تخليه ظروف با کالاهاي فله

·       هواگيري مصالح يا مواد ترکيبي

·       مرتب سازي و توزيع مواد يا سرند آن ها

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *