قالب نمونه گیری بتن(پلاستیکی)

جنس اين قالب از پلي آميد الياف دار مي باشد . شکل کلي قالب از دو تکه اصلي که هر کدام سه وجه مکعب را تشکيل ميدهد ، ساخته شده است . اين قالب ها از طريق 4 پيچ گوشواره اي با مهره هاي خروسکي بهم متصل ميگردد به گونه اي که نياز به باز کردن تمام مهره نيست. تنها با شل کردن مهره پيچ گوشواره اي چرخانده ميشود و قالب به سادگي در کمترين زمان باز و يا بسته ميشود . اين خود از مزاياي قالب مي باشد.
در لبه بالايي قالب فلز L شکلي تعبيه شده که نقش مهمي در استحکام قالب ايفا ميکند . اين کلاف فلزي که در لبه بالاي قالب تزريق شده علاوه بر دوام بيشتر قالب از انعطاف قالب در هنگام انبساط و انقباض نمونه بتن در داخل آن جلوگيري ميکند. اين مزيت در آخر سبب ميشود نمونه بتن سفت شده با ابعاد درست و دقيق آماده شکستن شود.
سطح داخلي اين قالبها صيقلي بوده و سطح بيروني ان به صورت مشبک مي باشد . اين شبکه بندي علاوه بر زيبايي قالب، از خميدگي و تغيير شکل قالب هنگام نمونه گيري و در نتيجه تغيير ابعاد نمونه جلوگيري مي کند .

مزاياي استفاده از قالب هاي نمونه برداري کامپوزيتي :
وزن سبک قالب هاي کامپوزيتي را نسبت به قالب هاي چدني مي توان نام برد . وزن کلي قالب همراه با پيچ هاي بسته شده حدودا 2 کيلوگرم مي باشد .
0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *